Co będziemy robić
 
 
 

Będziemy razem przeżywać radość wiary pośród piosenek i tańców muzycznych stworzonych przez młodzież Wspólnoty.
Posłuchamy i przyjmiemy ziarno Słowa Bożego poprzez katechezy gości, którzy będą z nami.
 Będziemy radować się widząc cuda miłosierdzia Bożego w naszym życiu słuchając świadectw młodych ludzi i ich rodzin.
Przeżyjemy głębokie momenty modlitwy i żywej obecności Jezusa Eucharystycznego.
Zostaniemy nakarmieni Chlebem Życia w czasie Eucharystii, która będzie momentem kulminacyjnym każdego dnia.
Odkryjemy radość z bycia jedną wielką rodziną, żywą częścią Kościoła na drodze do prawdziwej wolności.
Ujrzymy piękno wiary, która przywraca nadzieję, i dzięki której stajemy w szczerej komunii z innymi budując przyjaźnie, wspierające naszą życiową drogę... i wiele innych niespodzianek Ducha Świętego!

 

Musicale Biblijne 

Wieczorem w piątek i sobotę będą prezentowane dwa musicale biblijne. Narodziły się one w sercach i dzięki pracy chłopców i dziewcząt Wspólnoty, którzy słuchając Słowa Bożego pragnęli pokazać swoje życie w świetle Zmartwychwstałego Jezusa. W poprzednich latach zostały wystawione różne musicale, m.in. "Z ciemności do światła", "Tajemnice światła", "Nie lękajcie się!"., "Credo"..

Podczas tegorocznego Święta zostanie wystawiony przedpremierowo musical "CHODŹ ZA MNĄ … jesteśmy świadkami" opowiadający o kilku szczególnych momentach historii zbawienia, ukazanych przez pryzmat Apostoła Piotra, ubranych w przepiękną i wzruszającą choreografię, wymyśloną przez samych młodych ze Wspólnoty.

 

Tegoroczne nowości:

- Nowy hymn Święta oraz kilka nowych i radosnych piosenek, którymi to chór będzie chciał was zadziwić;

- W Kaplicy Adoracji zostanie uwidoczniony temat powołania Piotra przez Jezusa "CHODŹ ZA MNĄ" w postaci nowego malunku;

- W "Ogrodzie Maryi" zostanie wyeksponowana wystawa fotograficzna zatytułowana "JAKŻE PIĘKNA HISTORIA - 35 lat Wspólnoty Cenacolo" oddająca chwałę Panu Bogu za wszystko to, co narodziło się w tych 35 latach historii Wspólnoty Cenacolo: od pierwszego "tak" Matki Elwiry aż do dnia dzisiejszego.

- Co roku na Święcie Życia znajduje się kilka relikwi Świętych w celu zjednoczenia Nieba i ziemi podczas jednej modlitwy chwały i wstawiennictwa u Boga Życia. W tym roku będą z nami relikwie Świętej Tersy od Dzieciątka Jezus Świętej z Karmelu w Lisieux, ukochanej przez wszystkich, a w sposób szczególny przez naszych młodych, a także relikwie jej rodziców, Świętych Louis e Zélie Martin, pierwszej w historii Kościoła, kanonizowanej pary małżonków. Relikwie, przybyłe z Lisieux, zostaną wyeksponowane w Kaplicy nieustannej Adoracji a podczas uroczystych Mszy Świętych zostaną przeniesione do części głównej, obok ołtarza. Dziękujemy tym "Świętym" za ich przybycie posród nas i już od teraz wzywamy ich wstawiennictwa w intencji wszystkich uczestników Święta Życia 2018.

.. i wiele innych niespodzianek. Czekamy na Was!